Категорија: Совети и новости

Home » Archive by Category "Совети и новости"

Вистината за Нанканг

Нанканг е најстара и најпрепознатлива компанија за производство на гуми во Тајван и пошироко на Азискиот континент. Oснована од неколкумина инжењери уште во 1959-та година, основите ги темели на принципите на Јапонската производствена технологија. Водени од корпоративно мото „Интегритет, практичност и иновација“, Нанканг се карактеризира со 60 години работа посветенa на безбедноста во сообраќајот. Првично […]

Summer sale!

Michelin Summer Sale! Фантастични летни цени само во Пнеуматик!

Патуваме низ Европа

Летото е период кога многумина се впуштаат во нови авантури. Доколку Вашиот летен предизвик е да ја прошетате Европа со автомбил, не заборавајте дека секоја од земјите си носи свои специфики и правила во сообраќајот. Безбедноста е секогаш на прво место, па затоа пред да тргнете на пат, проверете го Вашето возило, проверете ја состојбата […]

Summer sale!

Pirelli Summer Sale! Фантастични летни цени само во Пнеуматик!

Индустриски пневматици со докажан квалитет и трајност

Без разлика дали станува збор за опремување на натоварувачи, ровокопачи, багери, виљушкари, кранови, опслужувачи на контејнери, или пак терминални влекачи – со своето големото портфолио на производи, BKT на сите ќе може да им излезе во пресрет со адекватна понуда на најсовремени видови пневматици. Го живееме времето на четвртата индустриска револуција во која драматични промени […]

Мишелин подарува! – Добитници

Резултати од сите извлекувања: 22.03.2019 – Дејан Георгиевски – добитник на рачен џебен алат Michelin 29.03.2019 – Билјана Салих – добитник на рачна светилка Michelin 05.04.2019 – Горан Василевски -добитник на пешкир Michelin 12.04.2019 – Иван Чамински – добитник на капче и наочари за сонце Michelin 19.04.2019 – Тони Наумов – добитник на рачен џебен […]

Акциска недела на Dunlop!

Фантастични попусти само во Пнеуматик! Внесете радост во возењето… *Попустот трае до 12.05.2019 или до потрошување на залихите. Побарајте понуда за димензијата која вам ви е потребна на pneumatik@pneumatik.com.mk или на 071-368-321 во Пнеуматик Центар или 078-366-566 во Пнеуматик Аеродром .

Michelin подарува!

  Почнувајќи од 15.03.2019, во салоните на Пнеуматик Центар и Пнеуматик Аеродром, со купување на сет oд 4 гуми Michelin било која димензија, секој клиент добива право на учество во неделните извлекувања на различни вредни подароци. Купи Michelin-ки и добиј: 22.03.2019 – извлекување на еден добитник на рачен џебен алат Michelin 29.03.2019 – извлекување на […]

Осигурани гуми за безбедно возење

ПНЕУМАТИК, во соработка со АД Осигурителна Полиса, нуди осигурување на нови автомобилски пневматици за патнички моторни возила или возила наменети за превоз на лица (1+8 седишта) чија тежина не надминува 3,5 тони.   Осигурени ризици:   Под трошоци за осигурениот случај се подразбираат: Издишена гума Отстранување и местење на тркалото од возилото; Механички оштетувања на […]

Подарок – рачна правосмукалка!

Одлична понуда на Пнеуматик во месец Ноември! Купете 4 зимски гуми од брендовите Dunlop или GoodYear и добијте вреден подарок! Пнеуматик Ви подарува рачна правосмукалка за во автомобил Black+Decker! Како гаранција за одличниот квалитет, добивате и безусловна гаранција на било кој од пневматиците! Побрзајте! Акцијата трае до потрочување на залихата на подароци! *Акцијата се однесува за пневматици над 16″ […]

ФАНТАСТИЧНИ ПОПУСТИ ВО ПНЕУМАТИК

Драги клиенти, оваа есен одлучивме да Ве изненадиме со нова есенска акција со попусти од кои боли глава! Погледнете дел од изборот на намалени пневматици и закажете термин за промена на Вашите гуми. ✔️ Pirelli 205/55 R16 W210S2 7̶9̶9̶0̶ ̶д̶е̶н̶ 4900 ден ✔️ Dunlop 205/55 R15 Wintersport 8̶3̶5̶0̶ ̶д̶е̶н̶ 5250 ден ✔️ Kelly Tires 205/55 R 16 Winter HP 4̶2̶4̶0̶ […]

“Поддржуваме безбедна иднина” – кампања за заштита и безбедност на најмладите учесници во сообраќајот

Денес, 18.10.2018 год, компанијата Пнеуматик во соработка со Општина Центар, Одделението за превенција при СВР-Скопје и основното училиште “Јохан Хајнрих Песталоци”, го реализираше првиот дел од проектот “Поддржуваме безбедна иднина” – кампања за заштита и безбедност на најмладите учесници во сообраќајот. Основниот мотив при реализирање на овој проект кој ги засега најмладите, е подигнување на […]

Dunlop – победник на зимскиот тест на гуми 2018

Извор: https://sportclub.mk/dunlop-pobednik-na-autobild-2018/ Одлично аголно прилегнување на лизгави површини Подобрени перформанси на снежни патишта Ефикасна заштита од аквапланинг Tимот на германскиот  Auto Bild имаше полни раце работа испитувајќи го капацитетот на издржливост на гумите под различни и темелни услови, па така од  почетниот избор од 51 протагонист, изборот се стесни до вкупна бројка од само 20 во прелиминарниот нокаут […]

Вашето мислење за Пнеуматик

Почитувани клиенти, Вашето мислење ни е од исклучително значење за да ги подобриме нашите услуги кон Вас. Затоа ќе ни биде особено драго ако одвоите нецели 5 минути да одговорите на нашите 7 кратки прашања. Однапред Ви благодариме. Клик тука https://goo.gl/forms/gs8hu4zl8OxqT1Du2    

Начини на плаќање

Со цел да ги задоволиме различните потреби за плаќање на нашите клиенти, овозможуваме различни поволности со платежни картички од повеќе различни банки: Diners -30% попуст и 12 рати без камата, Тутунска банка -30% попуст и 6 рати без камата, Стопанска банка -30% попуст и 24 рати без камата. Пнеуматик нуди и сопствена линија на кредитирање […]

Уметноста во мотоциклизмот

Кога станува збор за гуми за мотори, моделот на жлебовите во шарата е еден од најважните делови за да се овозможи гумата да ја добие потребната влеча. Но, дали некогаш сте се запрашале што влегува во дизајнирањето на шарата на гумата, и зошто изгледа така? Ние го сторивме тоа, побаравме објаснување од експерти за тоа […]

Подготовка на моторот за летната сезона

Доколку правевте пауза во зимскиот период и го чувавте вашиот миленик во гаража без да го проверите, еве што треба да направите за да продолжите со возење.   Проверете дали акумулаторот е исправен, доколку ви бил оставен на активен полнач сигурно нема да имате проблеми, доколку сте го чувале на суво и топло место најверојатно […]

Хотел за гуми со 5*

  Ако спаѓате во категоријата возачи кои гумите ги чуваат дома, треба да знаете дека во најголем дел од случаите чувањето е неправилно. Гумите или се неправилно наредени или се несоодветно складирани или се изложени на надворешни влијанија. За чување на гумите потребни се адекватни услови со цел да го одржат својот квалитет, рок на […]

Безусловна гаранција за GoodYear и Dunlop

  Со купување на сет од четири пневматици од брендовите Dunlop или GoodYear добивате безусловна гаранција на еден од пневматиците! Тоа практично значи дека доколку на еден од пневматиците се појави оштетување од било каква природа што го оневозможува правилното користење и ја загрозува безбедноста на возилото, оштетениот пневматик ќе биде заменет за потполно нов. […]

Dunlop Sport Maxx Race 2 одобрен од Porsche!

Новиот Dunlop Sport Maxx Race 2 е одобрен од Порше како оригинална опрема – прво вградување за новата 911 GT3 RS. Данлоп ќе снабдува гуми со големини 265 / 35ZR20 (99Y) XL и 325 / 30ZR21 (108Y) XL на Порше, при што истите ќе ја носат ознаката N1 за да укажат на хомологацијата со Порше. […]

Goodyear создава гуми кои ќе произведуваат кислород

Еден од најголемите произведувачи на гуми за автомобили Goodyear успеа да развие автомобилска гума на иднината под назив Оxygene со жив мов кој расте на страничниот ѕид на гумите. Се очекува до 2050 година повеќе од две третини од светската популација да живее во градовите, па на тој начин и потребите за сообраќајни мрежи во […]

ВРАБОТУВАМЕ

“ТДА Трејд” ДОО – Скопје има потреба од вработување на РАКОВОДИТЕЛ НА ГОЛЕМОПРОДАЖБА   Потребни квалификации: Завршено средно или високо образование 5 години искуство во продажба Искуство во развој, одржување и имплементација на продажни стратегии Работно познавање на анлгиски јазик (пишано и говорно) Компјутерски способности Одлични комуникациски и преговарачки способности Ориентираност кон клиентите и доверливост […]

БКТ – најдобрите гуми за земјоделска и индустриска механизација

Со седиште во Мумбаи, Индија, Balkrishna Industries Limited (BKT) е водечки производител на пазарот за индустриски гуми. Од самото основање во 1987 година, БКТ успешно се фокусира на специјализирани сегменти, како што се земјоделски, градежни и индустриски возила, како и земјени, пристанишни и рударски, АТВ, картинг и градинарски машини. Како резултат на успешната работа, БКТ […]

Најдобар дистрибутер за 2017

На почетокот на Февруари 2018, во Рогашка Слатина, Словенија, се одржа годишен собир на дистрибутери на Good Year Dunlop Sava Tires за земјите од Југоисточна Европа на кој беа избрани најдобрите дистрибутери за 2017 година. ТДА Трејд се потпиша на ѕидот на славните. Со своето успешно работење преку својата дистрибутерска мрежа на високо квалификувани дилери […]

Врвен германски квалитет по одлична цена

Февруари е месец за промоција на Fulda Ecotonn 2! Фулда Екотон 2 е пневматик наменет за позиција приколка. Високите перформанси на овој модел овозможуваат рамномерно трошење на гумата со помал отпор на триење, а со тоа и повеќе поминати километри и секако помала потрошувачка на гориво. Гумата со димензија 385/65 Р22.5 единствено во текот на месец Февруари можете да […]

Среќни празници!

Среќна Нова 2018-та! Во секое семејство нека има мир и благосостојба и насмеани дечиња со полни мешиња!

4 гуми + 4 бандажи = 1 цена

За ваше поголемо задоволство, креиравме сетовите од 4 гуми + 4 бандажи = една цена! Одберете го сетот кој најмногу одговара на вашите потреби!

Black Friday – Black Weekend

Овој Black Friday со продолжено шопинг искуство. Од 23 до 25 ноември 2017, 50% попуст на одредени брендови во сите салони на Пнеуматик! Најдобрата понуда на гуми од врвни светски брендови.    

All Season vs. Winter Tires

Сé уште се мислите дали да купите зимски гуми или за сите сезони? Можеби следниве неколку информации ќе ви помогнат при донесувањето одлука. Гумите за сите сезони се дизајнирани со цел да се возат и во летни и во зимски услови. Сепак, тие се изработуваат од потврда мешавина на гума со цел да издржат високи […]

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата со корисни совети, зошто зимските гуми се адекватни и подобри за возење при зимски услови на патиштата. Иако, на прв поглед менувањето на летните со зимски гуми претставува дополнително малтретирање и дополнителен трошок, сепак придобивките од употребата на зимските гуми се повеќекратни и тоа: Безбедност. Кога патиштата се […]

Од 15 ноември задолжително носење на зимска опрема, казната е 45 евра

Во среда, 15 ноември, почнува да важи обврската за задолжително поседување зимска опрема во возилата, која ќе трае до 15 март наредната година. Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата соопшти дека користењето и носењето зимска опрема во возилата е пропишано во член 361 од Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата согласно кој […]

Наградна игра за фановите на Пнеуматик

Наградна игра само за фановите на Facebook страницата на Пнеуматик Одговори точно на прашањето и освој оригинален кожен прврзок од ексклузивниот бренд OZ Racing – приврзок каков што имаат само членовите на тимот на Red Bull F1 и Scuderia Ferrari F1. Ќе избереме 5 добитници по случаен избор кои ќе бидат објавени на Facebook во […]

CrossClimate+ за спокојни патувања

Michelin ви ги претставува CrossClimate+ гумите, за спокојни патувања и безбедност во сите временски услови и одлична подвижност на снег. Побарајте понуда за вашата димензија. Контактирајте нè на 071 368 321, centar@pneumatik.com.mk или 078 366 566, aerodrom@pneumatik.com.mk Пнеуматик – сигурен избор

Моќта на врвната тајванска технологија (видео)

Нанканг е најстара (1959) и најпрепознатлива компанија за производство на гуми во Тајван и пошироко на Азискиот континент. Првично наменети за употреба на домашните возила на Тајван, квалитетните производи на Нанканг многу брзо се проширија на комерцијална употреба и аеронаутика и го добија Q1 сертификатот на FORD Motor Company во 1987 година. Гумите на Нанканг се […]

Како не треба да се превезуваат гуми во автомобил (видео)

Извор: www.24auto.mk Германската осигурителна компанија Алијанц направи интересен краш тест. Нејзината цел е да ги предупреди сите сопственици на автомобили кои деновиве почнуваат со размислување и менување на летните пневматици со зимски, а притоа сменетите ги носат дома. Видото покажува како не треба да се транспортираат сменетите гуми. Тестот ги предупредува возачите кои ги превезуваат зимски […]

Најдобриот хотел за гуми во Македонија

Извор: www.inovativnost.mk Оригинален линк: http://inovativnost.mk/2017/10/21/ova-e-najdobriot-hotel-za-gumi-vo-makedonija/ Да, добро прочитавте, хотел за гуми! Тоа го овозможува лидерот за пневматици во Македонија, „Пнеуматик“. Проверивме, изгледа навистина фантастично Време е за прoмена на гуми. Законската обврска е од 15 ноември па се до 15 март сите возила во земјава да имаат соодветна зимска опрема, што подразбира задолжителна употреба на зимски […]

Зимската колекција пристигна

Пристигна новата колекција на зимски гуми во салоните на Пнеуматик! Побарај ја твојата димензија и избегни ги гужвите за промена на гуми. Контактирајте нè на 071 368 321, centar@pneumatik.com.mk или 078 366 566, aerodrom@pneumatik.com.mk

Цел октомври -30%

Искористете го попустот од 30% на нови гуми со гратис монтажа и балансирање и 30% попуст на сезонска промена на гуми. Понудата важи цел октомври. За повеќе информации, контактирајте нè на 071 368 321, centar@pneumatik.com.mk или 078 366 566, aerodrom@pneumatik.com.mk

Голема летна распродажба!

Голема распродажбата на летни гуми! Купи гуми по outlet цени! Со секој купен сет на летни гуми добивате ваучер од 1.000 ден. за зимските. Ваучерот може да се искористи до 01.03.2018 за купување сет зимски гуми. Kонтактирајте нè на 078 366 566 или 071 368 321  

Одлична понуда на OZ Racing

Искористете го Speed Credit-от на Пнеуматик и купете сет гуми + алуминиумски фелни од ексклузивниот италијански бренд OZ Racing, кој е добавувач на фелни на Red Bull F1 Racing Team и 24 Hours of Le Mans. Контактирајте нè на 071 368 321, centar@pneumatik.com.mk или 078 366 566, aerodrom@pneumatik.com.mk

Купи гуми на рати без камата!

Купи гуми на рати без камата! Цените се со веќе пресметан попуст, со вклучени ДДВ, монтажа и балансирање. Акцијата со попуст трае до 30.10.2017 или до истек на залихите! Повеќе инфо во Пнеуматик Центар 071-368-321 или Пнеуматик Аеродром 078-366-566

Tires are not bananas

Често пати купувачите се во недоумица дали годината на производство е битна при купувањето нови пневматици. Истражувањата покажуваат дека гумите “не стареат”, односно не губат од своите перформанси доколку се правилно складирани во магацините на производителот или дистрибутерот. *”Tires are not bananas” е официјална глобална кампања на Michelin која се спроведува насекаде во светот со […]

Michelin Pilot Sport 4

Michelin Pilot Sport 4 – петкратен победник Пневматици кои инстинктивно ги пренесуваат вашите одлуки на патот.

Купи гуми на рати без камата!

Купи гуми на рати без камата! Цените се со веќе пресметан попуст, со вклучени ДДВ, монтажа и балансирање. Акцијата со попуст трае до 30.09.2017 или до истек на залихите! Повеќе инфо во Пнеуматик Центар 071-368-321 или Пнеуматик Аеродром 078-366-566

SPEED CREDIT – Инстант кредит до 24 рати без камата!

Дали посакувате да купитe гуми и да ги отплаќате за целото време додека ги возите?   Отсега во Пнеуматик можете да аплицирате за Speed Credit во три брзи чекори. Чекор 1: Изберете гуми во нашите продажни салони во Центар или Аеродром. Чекор 2: Покажете ја вашата лична карта на нашиот продажен асистент и заедно со […]

Хотел за гуми

Соодветното чување на гумите може да го продолжи нивниот животен век. Пнеуматик нуди безбедно складирање на вашите гуми, користејќи специјални сталажи кои допираат на точно одредени точки на гумата, заштитувајќи ја од искривување. Гумите се чуваат на идеална температура, заштитени од сите надворешни влијанија. Повеќе информации на 078 366 566 или 071 368 321

Speed Credit

Ново во Пнеуматик! SPEED CREDIT! Купувај гуми на 24 рати БЕЗ КАМАТА! За повеќе информации и понуди, контактирајте нè на 070 368 321 centar@pneumatik.com.mk или 078 366 566 aerodrom@pneumatik.com.mk

Голема акција на Michelin!

Со купување на 4 Michelin гуми, секој добива подарок! Купи 4 гуми и извлечи наградно ливче. Сите ливчиња се добитни, а во игра се 2 Michelin торби, 2 сетови за на биро, 2 пешкири, тефтери, пенкала и многу други награди. Акцијата важи во текот на месец мај и јуни или до истек на залихите. Понудата […]

Pirelli – спортски перформанси за вистинска авантура!

Pirelli P Zero е гума со ултра високи перформанси и пренесена технологија од F1! Гуми кои го комбинираат знаењето на Pirelli стекнато од мотоспортот со соработка со врвните производители на автомобили. За повеќе информации, контактирајте нè на 070 368 321 centar@pneumatik.com.mk или 078 366 566 aerodrom@pneumatik.com.mk

1/212